تبلیغات
معارف.توحید.اخلاق.اعتقادات.عرفان - سخنان نورانی از استاد صمدی آملی2

معارف.توحید.اخلاق.اعتقادات.عرفان

دین زیباست چون خدا زیباست

دوشنبه 16 خرداد 1390

سخنان نورانی از استاد صمدی آملی2

نویسنده: علیرضا ابوترابی   طبقه بندی: اخلاق و عرفان، 

سخنان نورانی از استاد صمدی آملی 2

یكی از اسرار نماز جماعت این است كه افراد اجتماع در محضر امام جماعت عدالت بیاموزند و اعتدال پیدا كنند.این، راهی است كه آنها را به خدا می رساند .
*ماموم كسی است كه نه خیلی از امام جلو بیفتد و نه خیلی عقب بیفتد. ماموم باید تابع امام باشد.لذا اسم آن را اقتدا گذاشته اند. اقتدا یعنی همان جایی كه امام پا گذاشت شما هم بلافاصله همان جا پا بگذارید . در اول فتوحات ابن عربی می گوید در مكاشفه ای پیامبر را مشاهده كردم كه فلانی سمت راست پیامبر بود و فلانی سمت چپ پیامبر بود و علی پشت سر او بود. بعضی ها از این نتیجه گرفتند كه ابن عربی سنی است . اما دقیقا برعكس است. در سوره حجرات به ما ادب قرآنی آموخته اند خدا فرموده هرگاه با پیامبر جایی می روید نه در عرض پیامبر قدم بردارید و نه جلوتر. پشت سر حضرت حركت كنید .

*‌ ما این طوری باید منتظر حضرت بقیه الله باشیم كه اگر یك روزی آقاجان تشریف آوردند هركسی برای خودش یك مغازه و بازار جداگانه باز نكند.. استادمان می فرمودند: افسوس! افسوس! كه هنوز حقیقت چهره دل آرای قرآن و روایات و اهل بیت خودش را به ما نشان نداده .
اگر ما نماز جماعت درست حسابی داشته باشیم واقعا جامعه مون اصلاح میشه .
البته مسئولیت امام جماعت هم سنگین است. می خواهد این جمع را رانندگی كند و در یك جاده پرخطر حمله كننده ی شیاطین ،‌ این جمعیت را پیش خدا ببرد.نه فقط خودش می خواهد برود بلكه یك جمعی را می خواهد ببرد .
بگذارید امام جلو بیفتد و همه تان یكپارچه سكوت محض در محضر او باشید و آنجایی هم كه باید 4 تا ذكر بگویید طوری بفرمایید كه مزاحم اطرافیان نشوید.
* ان شاالله توفیق داشته باشیم كه ما و امام جماعت اقتدا به حضرت صاحب داشته باشیم. درست است كه روی كره زمین افق ها مختلف است اما ان شاالله این نماز جماعت های عالم ماده همه به نماز جماعت عالم مثال برسند و یك حقیقت واحده ای را پیدا كند كه تما امام جماعت ها و امام جمعه ها و تمام مامومین همه با هم به امام زمان اقتدا كنند. اگر آن حضور پیدا شود خیلی مزه داره !!
*‌ درست است كه در هر كشوری مثلا شب قدر فرق دارد اما این قدر زمانی است در عالم مثال كه برود تما این زمان ها یك حقیقت می شوند . همه نماز جماعتهای مادی در نماز جماعت دهری جمع می شوند در ان نماز جماعت دهر، امام زمان امام جماعت است و همه در خدمت اوییم. كربلا هم در هنگام ظهر نماز جماعت خوانده شد .....

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :